środa, 27 października 2010

Czy wiesz,że ja nie wiem?

Może robisz to, co ja? Może uczysz się, jak prowadzić e-biznes i odnieść sukces? Może tworzysz swoją pierwszą listę e-mailową, uczysz się pisać i zarządzać nią?

Może tworzysz pierwsze strony i potrzebujesz pomocy kogoś, kto dzieli się zdobytą wiedzą bez używania niezrozumiałego dla Ciebie żargonu?

Może sprawdzasz, jak działają programy partnerskie i jak na nich zarabiać?

Może szukasz kontaktów, by stworzyć zespół, który zrealizuje ciekawy pomysł?

Nie wiem, czy interesuje Cię jedno konkretne zagadnienie, czy może kilka? Może coś jeszcze, czym mogę się z Tobą podzielić.

Już widzisz odpowiedź, na pytanie które zadałam w tytule.

Trzeba każdej liście przypisywać określony zakres tematyczny, by osoba zapisująca się na nią otrzymała potrzebne jej treści.

niedziela, 24 października 2010

Wiesz jak,ale czy wiesz po co?

Czy zastanawiałeś się już jak ważne dla Twojej motywacji są korzyści, które daje Ci osiągnięcie określonego celu?

Aby poczuć, jak korzyści wpływają na motywację wyobraź sobie dwie różne oferty sprzedaży domu.

Pierwsza wygląda następująco:
"Dwa piętra, 180 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, 50 metrów od jeziora, stan surowy, cena 300 000 zł"

Druga natomiast tak:
"Widok z drugiego piętra na pobliskie jezioro tak łatwo wprawi Cię w zachwyt, że w ciągu minuty będziesz się relaksował pływając w przejrzystej wodzie. Ogromna przestrzeń da Ci poczucie swobody, wolności i komfortu. Sam zdecyduj jak będzie wyglądać Twoje wymarzone mieszkanie dzięki czekającym na wykończenie pokojom i skandalicznie niskiej cenie 300 tyś. zł"

Która z tych dwóch ofert bardziej do Ciebie przemawia i lepiej motywuje do kupna?

W obydwu przypadkach sprzedajemy ten sam dom, ale w pierwszym są pokazane jego cechy, a w drugim korzyści jakie płyną z tych cech dla Ciebie.

W marketingu jest zasada, że produkty należy reklamować za pomocą korzyści, jakie one przynoszą. Okazuje się, że to jest najlepszy sposób motywowania ludzi do kupna.

Jak to wykorzystać do motywowania siebie samego?

sobota, 23 października 2010

Sekrety motywacji.

Przypomnij sobie ostatnie fizyczne wyzwanie. Może to był bieg na 5 km, chciałaś podnieść 100 kg lub wygrać z Twoim trenerem sportowym? Może to emocjonalne wyzwanie? Jak np. pokazanie projektu biznesowego
obcej osobie, prośba o datki na szczytny cel lub zaliczenie ciężkiego egzaminu? Może wyzwaniem było znalezienie nowej pracy, wyjazd za granicę?

Jak się czułaś osiągając te rzeczy? Jak się czujesz, gdy to wspominasz? Życie nas niesamowicie wynagradza, gdy dążymy i dajemy z siebie wszystko, przekraczamy progi naszej wytrzymałości i wychodzimy ze strefy komfortu.

Jakie jest twoje następne wielkie wyzwanie? Odpowiedz sobie na powyższe pytanie i osiągnij je!

piątek, 22 października 2010

Gdzie się mam podpisać i ile płacę?

W stosunkach międzyludzkich są uniwersalne skróty, które zawsze pomagają dojść do celu szybciej. 
Weźmy na przykład zaufanie. Bez zaufania wszystko jest trudniejsze i bardziej czasochłonne do zdobycia. 
I w stosunkach dzieci z rodzicami, i w przyjaźni, i w miłości...
No i oczywiście także w biznesie.
W biznesie inwestuj zatem przede wszystkim w budowę zaufania - więcej niż w cokolwiek innego. Kiedy starasz się o tego trudnego do zdobycia klienta - zainwestuj więcej czasu, energii i nawet pieniędzy w zdobycie zaufania niż w to, żeby klienta przekonywać do tego jaka fantastyczna jest twoja oferta. 
Bo choćby nie wiem jak fantastyczne rozwiązania zaproponujesz, bez zaufania będzie ci szło jak po grudzie, żeby klienta przekonać i może w ogóle nie zdołasz go przekonać.

A z zaufaniem? Na odwrót!
Kiedy masz zaufanie często w ogóle nie musisz przedstawiać swojej propozycji w szczegółach. Klient który ci ufa nie traci czasu na stawianie oporu.

Klient który ci ufa, mówi  "OK, nie musisz mnie przekonywać, skoro uważasz, że mi to jest potrzebne, powiedz gdzie się mam podpisać i ile mam zapłacić?"

czwartek, 21 października 2010

Sekrety motywacji.

Nie istnieje magiczna formuła na radzenie sobie z problemami, ale są techniki i sposoby.

Po pierwsze nigdy nie walcz z problemem, nie narzekaj, że on cię dotyka. Każdy problem podziel na mniejsze składowe. Uporasz się z całością, gdy poradzisz sobie z poszczególnymi częściami. Rozbij problem na mniejsze elementy, a wtedy cała sprawa nie będzie wyglądała na zbyt wielką.

Wybierz najłatwiejszą część problemu i rozmyślaj nad nią. Potrafimy przezwyciężyć każdy problem.
Idee i rozwiązanie przedstawione poniżej będą bardziej zrozumiałe dla wszystkich, którzy przeczytali
książkę: "Tak jak człowiek myśli" - James Allen'a.

Boisz się zwolnienia z pracy?
Uważaj aby nie być aroganckim wobec współpracowników, spędzaj więcej czasu z ludźmi w firmie, słuchaj uważnie o czym mówią inni.

Ludzie, których kochasz, przyjaciele, koledzy nie przychodzą Ci z pomocą kiedy tego potrzebujesz?
To wszystko dzieje się dzięki czerpaniu niezdrowego zadowolenia z problemów innych. Każda taka sytuacja rodzi się z niezdrowej fascynacji. Zacznij pomagać i współczuć.

Dostajesz zawsze cios w plecy z kimkolwiek robisz interesy, gdy zbliżasz do nawiązania umowy, sprzedaży?
Nagle wszystko się zmienia i jesteś wyrzucana! To postawa wobec innych ludzi, gdy widzisz i słyszysz jak ktoś obcy ponosi klęskę w swoich działaniach. Nieważne czy znasz tę osobę, czujemy satysfakcję i jakąś dziwną radość gdy ktoś wpada w kłopoty. Aby zapobiec tego typu sprawom, zacznij odczuwać empatię wobec każdego, kto ma kłopoty, nawet jeśli to jest konkurent.
"Bądź dobry dla ludzi, gdy pniesz się w górę, możesz ich potrzebować w drodze na dół".

Złościsz się na wszystkich wokoło, nie potrafisz panować nad sobą?
Gniew jest rezultatem życzenia innym źle w przeszłości. Teraz powróciło to do Ciebie w postaci Złości. Gniewasz się ponieważ nie chcesz czuć żalu gdy zauważasz nieszczęścia innych ludzi. Przecież nie chcesz nikomu życzyć Raka czy AIDS. Gniew jest cierpieniem, które nikomu nie przynosi pożytku.

Ludzie w około nigdy mi nie wierzą!
Tak to jest poważny problem, nieuczciwość i drobne kłamstewka z przeszłości. Rozwiązaniem jest ścisłe trzymanie się prawdy w tym, co mówisz. Słownikowo kłamstwo oznacza: "Przedstawienie komuś jakiejś rzeczy w sposób, który niedokładnie odpowiada sposobowi, w jaki my sami tę samą rzecz odbieramy". Trzymaj się uczciwości do końca swoich dni. Uczucie, które Cię przepełni będzie tak przyjemne, że szybko wyplewisz ze swojego umysłu, wyraz "kłamstwo".

Inni ludzie ubliżają!
Kolejny problem, który obniża nasz wizerunek własny. Wycofuj się z każdej potyczki słownej
"Skrzywdził mnie, muszę mu oddać".
Chrystus mówił: "Gdy ktoś uderzy cię w policzek, nadstaw drugi". 
Wycofuj się z walk raz, drugi, trzeci nawet i dwieście razy.

Cokolwiek robisz, ludzie wokół ciągle Cię krytykują!
Co wewnątrz to na zewnątrz oznacza to, że zanim cokolwiek powiesz lub zrobisz, zastanów się jaki będzie miało to wpływ na innych.

Cokolwiek robisz, masz dwa powody:
a) być dumnym z siebie;
b) aby inni byli dumni z nas.

To nie tylko brak poszanowania dla innych prowadzi do krytyki, raczej chodzi tu o Twoje czyny z przeszłości, które były nacechowane brakiem szacunku dla innych. Wszystko wraca jak oswojone gołębie.

Wiele problemów i złych wzorców w umyśle bierze się z bezużytecznych rozmów o  zbrodniach, wojnie i polityce. Dlaczego wybitni ludzie mają tyle czasu? Ponieważ nie rozmawiają niepotrzebnie.Umysł ma ogromne
możliwości, ale nie nieograniczone.

środa, 20 października 2010

Co chcesz w życiu uniknąć?

Określ znaczenie tego, co chcesz w życiu uniknąć
------------------------------------------------

To także bardzo ważne! Ludzie często ustalają cele życiowe nie zdajżc sobie sprawy z tego, że "po drodze" zbliżają się coraz bliżej do tego, co naprawdę chcieliby uniknąć.


Niedostatek to dla mnie ..................................

Brak kontroli to .........................................

Frustracje, których nie znoszę to ........................

Porażka życiowa to ........................................

Odczuwam strach kiedy....................................

Dodaj do tej listy wszystkie ważne rzeczy, których chcesz w życiu uniknąć i zapisz ich definicje.

sobota, 16 października 2010

Myśl i bogać się - cz.5

Myśl i Bogać Się - Odcinek #5

Największy sukces był kiedyś tylko marzeniem. Marzenia są ziarenkami naszej przyszłej codzienności.


Sciagnij plik MP3

środa, 13 października 2010

Kolejny mit na temat mowy ciała.

Co decyduje o skuteczności Twojej komunikacji?    
   

Pewnie dziesiątki razy podczas czytania książek popularyzujących wiedzę na temat mowy ciała, w trakcie szkoleń czy rozmaitych prezentacji, dowiadywałeś lub dowiadywałaś się, że o jakości i skuteczności komunikacji w 7% decydują słowa, w 38% ton, prędkość i wysokość głosu, a w 55% mowa ciała (czynniki niewerbalne).
Jeśli tak...to uważaj. Przytoczona teza jest wierutną bzdurą i fałszem.
Tak, tak...nie wszystko co czytasz i słuchasz jest prawdą - zwłaszcza wtedy, kiedy wiedza przekazywana jest przez tak zwanych "ekspertów". Mają oni, w przeważającej większości, dobre intencje, jednak brak im determinacji, aby dogłębnie badać dziedzinę, którą się zajmują.
Skąd to przekłamanie, zapytasz?
W 1971roku na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles doktor psychologii Albert Mehrabian przeprowadził eksperyment, w którym zadał sobie następujące pytanie:
"Jeśli podczas rozmowy zachowanie drugiego człowieka będzie w pewien sposób niespójne, a mianowicie jego twarz będzie wyrażała jedno, słowa co innego, a sposób ich wypowiadania jeszcze coś innego, to co będzie decydowało o moim poziomie sympatii  do tego człowieka? Słowa, które wypowiada, mimika jego twarzy czy ton głosu?".
Tak więc badania dotyczyły tego, co wpływa na naszą sympatię do danej osoby: mimika twarzy, słowa, które wypowiada czy też to, w jaki sposób je wypowiada - pozytywny, neutralny czy też negatywny.
Badanym osobom przedstawiano zdjęcie człowieka, który miał np.: uśmiechniętą twarz i wypowiadał słowo neutralne - w negatywny sposób. Lub też zdjęcie człowieka, który jest smutny i wypowiada pozytywne słowo w neutralny sposób. Lub zdjęcie człowieka, który ma neutralny wyraz twarzy i wypowiada negatywne słowo, które dodatkowo jest sformułowane w negatywnym tonie.
Rezultaty badań przedstawiały się nastepująco: o postrzeganym poziomie sympatii w 55% decyduje wyraz mimiczny twarzy, w 38% sposób wypowiedzi, zaś w 7% słowa.
Zauważ, badanie dotyczyło poziomu sympatii, a nie jakości komunikacji. Poza tym badanie analizowało jedynie mimikę twarzy, a nie postawę ciała czy gestykulację.
Dlatego też teza, że o jakości/skuteczności komunikacji w 7% decydują słowa, w 38% ton, prędkość i wysokość głosu, zaś w 55% mowa ciała jest przerażającą generalizacją i wierutną bzdurą.

Jeśli w rzeczywistości słowa tylko w 7% decydowałyby o skuteczności komunikacji wówczas w 93% rozumiałbyś to, co mówi do Ciebie Chińczyk, Węgier czy Grek. 

niedziela, 10 października 2010

Sekrety motywacji.

Czasem nasza motywacja nie może wzrosnąć, ponieważ mamy problem: osobisty lub zawodowy.

W obu przypadkach należy usiąść w samotności i ciszy. Zastanowić się i opisać problem na kartce papieru, czego dokładnie dotyczy, jaką dziedzinę życia obejmuje. Musimy ten problem włożyć do odpowiedniej szafki i zastanowić się nad jego rozwiązaniem. Kto może ten problem rozwiązać, jakie przedmioty lub jakie działania pozwolą nam uwolnić lub rozwiązać zaistniałą sytuację. Kiedy ustalimy w jaki sposób można tego dokonać, obok dokładnego opisu musimy napisać datę kiedy zamierzamy się uwolnić od problemu.

Twój umysł wiedząc, że problem wkrótce zostanie rozwiązany, będzie mógł skupić się na zadaniu, które i tak już zapewne miało być dawno ukończone.

Nie możemy dopuścić do tego, aby w czasie wykonywania zadania nasze myśli błądziły, a energia, która powinna być ukierunkowana na skupieniu i dostarczaniu siły motywacji, ulatniała się przez myślenie o kłopocie.

Stwórz sobie rytuał rozwiązywania problemów. Może to będzie chodzenie na spacery po lesie z notesem i długopisem, cisza w odosobnionym pomieszczeniu. Znajdź swoją technikę na uporanie się z problemami.
Normalną tendencją w sytuacji, gdy znajdujemy się w obliczu problemu, jest poczucie swej małości i niewystarczalności. Mamy skłonność do rozdmuchiwania problemu do rozmiarów, które przekraczają jego faktyczny obraz.

Twoim zadaniem jest zredukowanie problemu do jego rzeczywistych rozmiarów. Wtedy zaatakuj jego najsłabszy punkt. Pamiętaj jesteś większa, niż jakikolwiek problem na tym świecie.
Przygotuj się także na dodatkową dawkę energii kiedy uporasz się z twoim kłopotem, wykorzystaj tą siłę na rozwiązanie kolejnego problemu.

Życie nigdy nie daje nam problemu większego, niż jego właściciel, innymi słowy - jesteś w stanie rozwiązać każdy problem lub przeszkodę która Cię spotyka.

Klucz do zmiany rzeczywistości.

Dwa wykłady Kiyosakiego o bogaceniu się na wideo... 40 i 60 minut...
Czy już chcesz je oglądać (za darmo)?
W takim razie udaj się na tę stronę .

sobota, 9 października 2010

Legalny doping emocjonalny.

Czyż nie jest tak, że żyjemy wzorcami przeszłości i potrzebami przyszłości?

Każdego dnia nadajesz znaczenia rzeczom, które się zdarzają. Dla jednych coś jest czarne, dla innych białe. W momentach zmiany znaczenia rodzi się wizja czegoś nowego. Wciąż chcemy czegoś lepszego, dążymy do przyjemności i unikamy cierpienia. Chcemy łatwiej, szybciej, więcej! Każdy człowiek potrzebuje zmiany na lepsze.


Jakiej konkretnie zmiany Ty potrzebujesz?


Gdyby nie istniała możliwość rozwoju, zmiany na lepsze, to absolutnie NIKT nie osiągałby sukcesów. Żylibyśmy w epoce strugania kijków i udanych polowań na coś, co nie zdążyło uciec na drzewo.


Teraz żyjemy w epoce umysłu. Dziś kupujesz w sklepie to, co kiedyś musiałbyś upolować! Zastanawiam się teraz co pomyślałby człowiek średniowiecza, gdybyś powiedział mu, że za 1000 lat ludzie będą mieli takie małe przedmioty, które przykładają do ucha i słyszą innych ludzi, którzy właśnie przelecieli przez dużą wodę stalowym rydwanem ze skrzydłami. Jaką mieliby minę?


Dokładnie taką samą jak Ty, kiedy ktoś powiedziałby Ci, że za 1000 lat ludzie nie będą posiadać strun głosowych od czasu, gdy zaczęli porozumiewać się telepatycznie z sąsiadami z innych planet - struny zaczęły zanikać na przestrzeni kilkuset lat - zniknęły.

Czym jest długość Twojego życia z perspektywy tysiąclecia i jak (dzięki Tobie) może wyglądać życie Twoich potomków?


Gdzie jest Twoje miejsce i jaką możesz odegrać rolę w tym błyskawicznie zmieniającym się świecie? [...]

To, że ludzie robią to, co robią, jest przede wszystkim wynikiem jakości przekonań, czyli tym, w co bardzo wierzą; konsekwencji w działaniu i standardów, jakie sobie ustanowią.

niedziela, 3 października 2010

Ograniczenie wydatków.

Przyjrzyjmy się naszym, prywatnym budżetom i temu, czy rzeczywiście nie wydajemy pieniędzy na
zupełnie zbędne rzeczy...


David Bach, w swoim kursie "The Automatic Millionaire" zwraca uwagę na bardzo ciekawe
zagadnienie, które określa on jako Latte Factor.

O co chodzi?

Chodzi o wpływ codziennych, drobnych, niepotrzebnych wydatków na Twój sukces finansowy.

Załóżmy, że wychodząc rano do szkoły czy pracy nie zabierasz sobie nic do jedzenia. Powoduje to, że
praktycznie zawsze musisz korzystać z jakichś pobliskich sklepów czy kawiarni, by zaopatrzyć się
w jakąś przekąskę.

David mówi o tym akurat na przykładzie porannej kawy pitej w coffee shop'ach - natomiast w Twoim
przypadku może to być coś jeszcze innego. Można pod to podciągnąć również wydatki na papierosy.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielkie kwoty uzbierają się np. po trzydziestu latach codziennego wydawania nawet tak niewielkich pieniędzy?

David podliczył koszty codziennego picia takiej kawy przez 30 lat i wyszło mu bodaj 40 tys. dolarów...
(Tyle kosztuje w USA np. luksusowa przyczepa kempingowa, wyposażona w opcje, o których nie śniło się filozofom :)

Sytuacja jest trochę podobna do problemów związanych z zarządzaniem czasem - niby nie mamy czasu,
a wiele godzin marnujemy na rzeczy, które na to nie zasługują. Niby nie mamy pieniędzy, ale "drobne" 3 zł
na np. pączka i Kubusia jesteśmy w stanie wydać.

Tak, jak podstawą do sprawniejszego zarządzania czasem jest CENIENIE swojego czasu - tak i tutaj -
jeśli wydajemy pieniądze niepotrzebnie, dobrze jest zdać sobie sprawę, że tym samym "kradniemy" z
zasobów finansowych na to, co naprawdę dla nas ważne. Opóźniamy swój sukces finansowy.
__________________________________________________


Pomyśl, na co wydajesz niepotrzebnie pieniądze.Czy bierzesz sobie np. kanapki i jabłko do pracy?
Czy zapobiegasz niepotrzebnym wydatkom przezornie planując, co może Cię spotkać w ciągu dnia i się
na to przygotowując?

Każda złotówka, która ocalała dzięki takiej kontroli drobnych wydatków, to jakby zarobiona złotówka.

piątek, 1 października 2010

Praca nad celami.

Zanim zaczniesz planować i zapisywać cele, spędź trochę czasu nad uświadomieniem sobie, co naprawdę jest w twoim życiu najważniejsze. Twoje prawdziwe wartości. Pozwoli ci to w ustaleniu tylko tych celów, które są naprawdę zgodne z tym, co w życiu najważniejsze.

A więc co chcesz? Na pewno chcesz tak jak my wszyscy szczęścia, zdrowia, zabezpieczenia finansowego, miłości, szacunku. Ale w jaki sposób będziesz wiedział, że to masz? W jaki sposób ty mierzysz te abstrakcyjne wartości? Co jest twoją osobistą definicją?

Określ szczegółowo te najważniejsze rzeczy w życiu. Pisz swoje definicje szybko, nie troszcząc się o gramatykę, o składnię - nikt tego nie będzie czytać tylko ty... poniżej to wszystko możesz zredagować.

Będę się czuł człowiekiem sukcesu kiedy .................

.........................................................



Do szczęścia potrzebne mi jest...........................

.........................................................





Zabezpieczenie finansowe to dla mnie .....................

..........................................................




Podjęcie odpowiedzialności za moje własne życie to .......

..........................................................



Szczęśliwe życie rodzinne to dla mnie......................

..........................................................




Żeby się czuć szanowanym i docenianym ...................

..........................................................

Oczywiście, to nie jest pełna lista wartości - to tylko przykłady, które być może tobie odpowiadają. Dodaj do tej listy inne wartości, które odgrywają dużą rolę w twoim życiu i napisz ich definicje.