wtorek, 25 maja 2010

Prawo kompensacji.

,,Musisz pozbyć się resztek starego rozumowania,że istnieje Bóg,którego wolą jest,byś był biedny" WallaceD.Wattles

Wiemy, że nikt nie może dziś osiągnąć niczego wielkiego samodzielnie. Wiemy też, że jeśli masz
wielki cel, będziesz potrzebował pomocy wielu ludzi.Stosuj więc prawo kompensacji, Mówi ono, że
otrzymasz tyle, ile sam dasz. Jeśli chcesz pozyskać współpracę innych ludzi, musisz się do nich dostroić.

Wszyscy myślą o tym, co będą z tego mieli. Jeśli prowadzisz działalność, zastanów się, co będą z tego mieli klienci. Jeśli pracujesz w firmie - co będzie miał z tego szef. Co musisz dać, żeby ludzie ci pomogli? Inne prawo określające sukces to prawo usługi.

Mówi ono, że nagroda będzie zawsze zależeć od usług, które wyświadczysz. To tak jak z sianiem i zbieraniem.Ludzie sukcesu to tacy, którzy najlepiej usługują innym ludziom. Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia,popraw jakość usług.

Trzecie prawo odnoszące się do pozyskiwania pomocy innych to prawo nadkompensacji. Mówi ono, że powinieneś zawsze robić więcej, niż ludzie oczekują. Jest to bardzo skuteczne. Nikt nie osiągnie sukcesu robiąc mniej, niż się od niego oczekuje.

To samo dotyczy tych, którzy robią dokładnie tyle, ile się oczekuje. Sukces osiągniesz tylko wtedy, jeżeli będziesz robił więcej, niż oczekuje szef, firma, klienci, rodzina. Zawsze rób więcej niż to, za co ci płacą. Tajemnica sukcesu polega na tym, żeby zawsze szukać możliwości dania więcej, niż się dostaje. Człowiek, który osiągnął bardzo wiele, stał się prezesem Amerykańskiej Izby Handlowej, powiedział, że jego życie zmieniło się w chwili, gdy zrozumiał, że sukces będzie zależał dokładnie od tego,co zrobisz ponad to, czego inni oczekują.

Zawsze rób dodatkowy krok. Rób więcej, niż ktoś się spodziewa.Zostań dawcą. Dając coraz więcej z siebie, uruchamiasz wszystkie prawa natury - prawo siania i zbierania, przyczyny i skutku, akcji i reakcji. Im więcej dajesz, tym więcej dostaniesz - jest to prawo, a nie przypadek.

www.martadymek.suportio.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz