niedziela, 3 kwietnia 2016

Podświadomość a rozum.


Czym jest rozum, a czym jest podświadomość? Jak działa podświadomość, a jak działa rozum?


Człowiek posiada podświadomość i rozum. W rzeczywistości jednak rozum to nadal jest nasza podświadomość, która przeszła przez "sito tego, co jest możliwe". Podświadomość wie wszystko i wie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Następnie jest sito, które nam mówi, co jest możliwe, a co nie. Na końcu jest rozum. Można powiedzieć, że podświadomość to jest pytanie "jak", sito "czy", a rozum to wynik w postaci odpowiedzi czy i co jest możliwe. U niektórych ludzi rozum odpowiada podświadomości. To Ci ludzie zadają sobie pytania wyłącznie typu "jak?". Kiedy zdominujesz swój rozum pytaniami typu "jak" to, automatycznie zmniejszysz sito "tego, co jest niemożliwe". Znacznie szybciej będziesz otrzymywać odpowiedzi od swej podświadomości. Z czasem Twoja podświadomość będzie równa Twemu rozumowi.

Jeśli uznajesz, że coś jest niemożliwe to, Twoja podświadomość dostosowuje się do tego i kieruje Tobą tak, że realizacja danej rzeczy staje się niemożliwa. Weźmy przykład egzaminu na prawo jazdy. Jeśli ktoś, wybiera się na egzamin na prawo jazdy i uzna, że jest niemożliwe zdać za pierwszym razem to, podświadomość tą myśl podchwyci, tak że zdanie za pierwszym razem będzie niemożliwe. Złożą się na to zwykłe "zbiegi okoliczności", ale jak już pewnie się domyślasz, zbiegi okoliczności nie istnieją. Idąc na naukę jazdy taki człowiek "zupełnie przypadkowo" trafi na gorszego instruktora, a w dniu egzaminu, osoba taka otrzyma takiego egzaminatora, że zdanie u niego będzie graniczyło z cudem.

I dopiero, gdy osoba zdająca egzamin, pozbędzie się tego typu pytań: "czy zdanie za pierwszym razem jest możliwe?" - dopiero będzie mogła zdać za pierwszym razem.

Im więcej zadajesz pytań typu "czy" tym bardziej Twoja podświadomość Cię utwierdza, w tym, że rzeczy, o które pytasz są niemożliwe w realizacji.

Kim są ludzie, u których podświadomość jest równa rozumowi?

Są to ludzie pod wieloma względami genialni w tym, czym się zajmują. Mogą to być wybitni naukowcy, przedsiębiorcy, menadżerowie, politycy. Takimi ludźmi są także cudotwórcy, którzy dokonują rzeczy przez innych uważane za nadprzyrodzone.

Oczywiście zawsze przydaje się talent w tym, co robisz, jednak sam talent nie wystarcza. Jest wielu ludzi, którzy posiadali ogromny talent, a przepadli bez wieści. 

Liczy się to, jakie zadajesz pytania. Reszta jest tylko dodatkiem.




1 komentarz: