Emerytura nie starczy na podróże, rozrywki czy odkładanie oszczędności – uważa 80% Polaków. Z kolei 67% obawia się, że nie wystarczy ona nawet na podstawowe potrzeby.
Prawie połowa Polaków twierdzi, że ich emerytura wyniesie mniej niż 60% ostatniej pensji. Tymczasem ich zdaniem, aby wystarczyło na niezbędne wydatki powinna wynieść minimum 80%.
W starym dotowanym przez państwo systemie emeryt dostaje średnio 65% ostatniej pensji. Nowe emerytury niemal na pewno będą aż o jedną trzecią niższe. Aby powiększyć emeryturę należy odprowadzać dodatkowe składki. Tymczasem, aż połowa Polaków nie myśli o kupieniu dodatkowej polisy emerytalnej. W dodatkowym tak zwanym trzecim filarze emerytalnym w banku lub w biurze maklerskim oszczędza zaledwie 800 tysięcy Polaków.
Co o tym myślą osoby poważnie zajmujące się MLM? Polecają, zamiast pracy na etacie, ostrą robotę w MLM.
W tym systemie, jak udowodniło to wielu, w kilka lat można osiągnąć takie prowizje, że wysokością emerytury nie trzeba się martwić.
Każdy z nas ma tylko jedno życie – i to jak wykorzystamy dany nam czas na Ziemi – w dużej mierze zależy od nas.
Więc chyba lepiej zacząć uśmiechać się do wszystkich niż ciągle marudzić na kłody pod nogi, które nam się trafiają.
Wolę myśleć że szklanka jest do połowy pełna . I z takim nastawieniem, z wiarą że to co sobie zaplanowałam jest możliwe do wykonania – a ja to po prostu osiągnę – po prostu realizuję swoje cele.
Proste w teorii, do zastosowania w praktyce trudniejsze. Nie darady zmienić swojego nastawienia w jeden dzień, ale ciągłe próby przybliżają nas do celu i sprawiają że jesteśmy coraz lepsi w tym co robimy.
Jeśli teorię połączycie z praktyką szybko zauważycie pozytywny wpływ PRAWA PRZYCIĄGANIA na swoje życie.
Zauważyłam że część osób mlm traktuje jak piramidę finansową, której głównym zadaniem jest wyciągnięcie kasy od naiwnych ludzi.
Informacje te są często wyssane z palca i daną firmę po prostu oczerniają.
Po pierwsze zaczniemy od definicji z Wikipedi „Piramida finansowa lub Schemat Ponziego (nazwana tak od Charlesa Ponziego); określana także jako sprzedaż lawinowa. Struktura finansowa, wzorowana na marketingu wielopoziomowym i często z nim mylona. Piramida finansowa ma pozornie identyczną strukturę co piramida sprzedaży.
ZYSKI WĘZŁA NIE POCHODZĄ JEDNAK ZE SPRZEDAŻY TOWARÓW LUB USŁUG, a praktycznie w całości z WPŁAT WPISOWEGO wnoszonego przez nowych członków struktury, pozyskanych przez węzeł i węzły potomne. Na piramidzie finansowej zyskują tylko osoby, które znajdują się u jej szczytu i wystarczająco wcześnie do niej dołączyły. Olbrzymia większość uczestników piramidy na niej traci.
W większości krajów świata, w tym w większości krajów Unii Europejskiej, sprzedaż lawinowa jest nielegalna. W Polsce organizowanie bądź kierowanie systemem sprzedaży lawinowej jest czynem nieuczciwej konkurencji zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”* Wikipedia, Wolna encyklopedia
No dobra definicje definicjami, ale po czym jedno odróżnić od drugiego w praktyce.
1)FIRMA.
Jeśli jakaś firma sprzedaje swoje produkty wykorzystując mlm to jest zarejestrowana w Polsce i prowadzi legalną działalność. A to oznacza że ma swoją nazwę, siedzibę, adres tej siedziby, regon, właściciela z imienia i nazwiska, nipu, peselu i numeru telefonu. Jeśli nie możesz doszukać się tych informacji, a osoba próbująca Cię wprowadzić nie potrafi odpowiedzieć na takie pytania – daruj sobie tą firmę. Są inne – pewniejsze – które się nie kryją. Dobrym sposobem weryfikacji jest też sprawdzenie czy firma znajduje się na liście firm MLM działających w Polsce. Lista ta została stworzona przez Network Magazyn – czasopismo poświęcone sprzedaży bezpośredniej i marketingowi sieciowemu.
Jeśli istnieje nazwa firmy – wprowadź ją do wyszukiwarki i zobacz co Ci wyskoczy – jeśli nie będzie ani jednego wyniku – firma jest podejrzana.
3)MAIL
Jeśli firma korzysta z e-mail o2, onetu czy innego darmowego konta – jak dla mnie już jest podejrzana – co to za firma która własnej strony nie ma z firmowym mailem??
4)PRODUKT
Każda szanująca się firma mlm ma produkt, który sprzedaje. I ze sprzedaży tego produktu żyje. Może to być telefonia, suplement diety, czekolada, ubezpieczenie, kosmetyki, perfumy itp. Ale jakby nie patrzeć firma osiąga zyski z tego że SPRZEDAJE. A nie z tego że pieniądze dostaje od nowych członków za nic, za samą możliwość bycia członkiem. W zwykłych mlm, aby wejść do struktury kupujesz zestaw startowy. Są w nim produkty lub próbki produktów które firma sprzedaje. Dzięki temu poznajesz produkt swojego pracodawcy, a później dzięki temu lepiej go promujesz – bo wiesz jak dany kosmetyk działa powiedzmy na Twoja cerę, czy jak perfumy pachną. Przykłady można mnożyć, ale zawsze za wydane pieniądze dostajesz coś realnego z zamian. A nie np. maila. 5)SPOSÓB WYNAGRADZANIA
W mlm dostajesz prowizję uzależnioną od tego, ile produktu za twoim pośrednictwem firma sprzedała – w piramidzie prowizja jest naliczana od liczby wprowadzonych osób. MLM nie zapłaci Ci za wprowadzenie kogoś, kto nie będzie używał produktów oferowanych przez firmę. Z prostej przyczyny zresztą – nie opłaca się to firmie – a mlm to biznes jak każdy inny – musi być dochodowy
Mam nadzieję że po przeczytaniu tego posta nie dasz się wpuścić w piramidalne maliny i że ta wiedza przyda Ci się w życiu.
„Tytanów” widziałam już kilka razy. I zawsze działa na mnie motywująco.
Lubię oglądać filmy kręcące się wokół futbolu amerykańskiego. Ciekawe czy to dlatego, że amerykanie trakutuję ten sport z jakąś nabożną czcią, czy też z innego powodu nie trafiłam jeszcze na nic kiepskiego (swoją drogą za dużo ich nie ma ;) ). Po obejrzeniu takich obrazków poziom motywacji mi podskakuje a przy okazji co nieco sobie przemyślę.
O czym jest film: przełamywanie stereotypów i błędnych przekonań, odkrywanie nowych doświadczeń, tworzenie zespołu, szacunek, odpowiedzialność, przyjaźń, przywódzctwo i walka w obornie własnych przekonań. Tak pokrótce. Więcej o fabule możesz znaleźć tutaj
„Tytani ” są firmowani przez Disneya, może przez to (albo dzięki temu) zarzut, który można filmowi postawić to naiwne przedstawienie problemu rasowego, ale z drugiej strony film bazuje na faktach, więc dyskusja na temat tego, czy reżyer dobrze to przedstawił będzie czysto akademicka i szkoda czasu.
Na zachętę trochę materiałów dodatkowych:
Główny motyw filmu, ze scenami. Dobry przypominacz jeżeli się film już widziało.
Ponieważ to prawdopodobnie jedyna wersja tłumaczenia na polski, zakładam, że jest najlepsza ;).
Oryginał jest dużo lepszy.
Gdybyś wiedział, że umrzesz dziś Gdybyś ujrzał twarz samego Boga i prawdziwej Miłości Zmieniłbyś się? Zmieniłbyś się? Gdybyś wiedział, że miłość może złamać Ci serce Kiedy upadłeś najniżej jak tylko można Zmieniłbyś się? Zmieniłbyś się?
Jak źle, jak dobrze musi się dziać? Jak dużo musisz stracić, ile jeszcze żałować? Co musi się zdarzyć Jaka przyczyna i skutek Spowoduje, że się zmienisz Że spróbujesz wyjaśnić Przebaczyć i zapomnieć Że zmienisz się Że zmienisz się
Gdybyś wiedział, że będziesz sam Znając prawdę myląc się Zmieniłbyś się? Zmieniłbyś się? Gdybyś wiedział, że poznasz prawdę Która niesie ze sobą ból nie do ukojenia Zmieniłbyś się? Zmieniłbyś się?
Jak źle, jak dobrze musi się dziać? Jak dużo musisz stracić, ile jeszcze żałować? Co musi się zdarzyć Jaka przyczyna i skutek Spowoduje, że się zmienisz Że spróbujesz wyjaśnić Przebaczyć i zapomnieć Że zmienisz się Że zmienisz się
Czy jesteś tak silny, że nie ugniesz się Gdy zacznie wiać Czy jesteś pewien, że nie będziesz czołgał się Jeśli nie dla dobra to dla czego ryzykować upadek Dla czego ryzykować upadek
Jeśli wszystko co wydaje Ci się, że wiesz Sprawia, że życia już nie możesz znieść Zmieniłbyś się? Zmieniłbyś się?
Jeśli złamałbyś każdą regułę i przyrzeczenie I nadszedłby czas załamania Zmieniłbyś się? Zmieniłbyś się?
Gdybyś wiedział, że umrzesz dziś Gdybyś ujrzał twarz samego Boga i prawdziwej Miłości Zmieniłbyś się? Zmieniłbyś się?
,,Zmień się,a świat wokół Ciebie też zacznie się zmieniac." Gerald Epstein
Istnieje wiele koncepcji na temat tego, jak człowiek działa i jak realizuje swoje cele i marzenia. Osobom nieśmiałym szczególnie może przydać się koncepcja nazywana OD-KU. Według niej ludzie dzielą się na KU i OD. Ludzie KU to tacy, którzy mają cele i marzenia, do których dążą. Z kolei ludzie OD to tacy, którzy przed czymś uciekają.
Tak więc osoba KU może np. mieć takie cele: – Chcę być osobą śmiałą. – Chcę mieć więcej klientów.
Osoba OD ma z kolei cele: – Nie chcę być nieśmiała. – Nie chcę rezygnowac z podjętych decyzji.
Ćwiczenie
Proponuję, abyś zastanowił się, którym typem Ty jesteś. Czy częściej wyobrażasz sobie, do czego zdążasz, czy – od czego uciekasz?
Jestem osobą typu ………… .
W tym miejscu warto sobie zadać pytanie: kim lepiej być – osobą KU czy OD? Okazuje się, że najlepsze efekty uzyskują osoby, które potrafią być zarówno KU, jak i OD. Sprawdzono to kiedyś na grupie sportowców, którzy ulegli różnym kontuzjom. Podczas powrotu do zdrowia i rehabilitacji najlepsze efekty uzyskali ci z nich, którzy mieli z jednej strony wyznaczone cele, do których dążyli, a z drugiej strony czuli też potrzebę ucieczki przed niekomfortową sytuacją.
Podobnie było (i nadal jest) w moim przypadku. Ja jestem osobą KU, czyli mam wyznaczone cele i marzenia, ku którym dążę. Jednak najlepsze efekty uzyskuję wtedy, kiedy dodatkowo otrzymuję „kopa" w postaci OD. Ma to miejsce wtedy, gdy coś mi się nie uda. Wtedy nie załamuję się, tylko wykorzystuję występujące negatywne emocje (złość, frustrację, gniew), aby dodatkowo się domotywować i z większą determinacją ruszyć do przodu.
Jeżeli ktoś dla odmiany jest typem OD, to warto, aby taka osoba nauczyła się również wyznaczać cele, do których chce dążyć.
Teraz chciałabym Ci zaproponować jedno z najważniejszych ćwiczeń.
Ćwiczenie
Wypisz na kartce jak najwięcej zdań związanych z przezwyciężaniem nieśmiałości – z pozycji zarówno KU, jak i OD.
Przykład:
Kolumna KU – Chcę być osobą śmiałą. – Chcę mieć więcej znajomych. – Chcę mieć więcej klientów
Kolumna OD – Nie chcę być nieśmiała. – Nie chcę być nieszczęśliwa.
Proponuję, abyś w kolumnie KU puścił wodze wyobraźni. Wypisz tyle wspaniałych celów i marzeń, jakie chcesz osiągnąć, ile tylko przyjdzie Ci do głowy. W kolumnie OD wypisz tyle sytuacji, od których pragniesz uciec, ile Ci tylko przyjdzie do głowy. Prześledź swoje życie i wypisz wszystkie sytuacje, które Ci nie odpowiadały i których chciałabyś w przyszłości uniknąć.
W zależności od tego, czy jesteś osobą na KU, czy na OD, wpisywanie zdań w jednej kolumnie zapewne będzie Ci szło łatwiej.
KU……………………………………. OD
……………………………………….. ………………………………………..
……………………………………….. ………………………………………..
……………………………………….. ………………………………………..
……………………………………….. ………………………………………..
……………………………………….. ………………………………………..
Stworzona powyżej lista KU i OD to Twoje narzędzie motywacyjne. Za każdym razem, gdy najdą Cię wątpliwości, czy jest sens starać się wychodzić z nieśmiałości – przejrzyj tę listę. Sam zdecyduj, czy będziesz przeglądać obydwie kolumny, czy tylko jedną, czy wszystkie pozycje z kolumny, czy tylko wybrane. Ważne, aby czytając poszczególne pozycje, starać się odczuwać uczucia z nimi związane, które mogą stanowić dla Ciebie impuls do poniesienia kolejnego wysiłku w celu przezwyciężenia swojej nieśmiałości.
Marzenia
Nawet jeśli jesteśmy osobą OD, to warto mieć jakieś marzenia. Czy powinny to być duże marzenia, czy małe? Osobiście uważam, że warto mieć duże marzenia, gdyż takie marzenia bardziej nas motywują do działania. Co więcej, jeżeli mamy duże marzenie i na drodze do jego realizacji napotkamy jakieś przeszkody, to te przeszkody nie przesłonią nam całego marzenia.
Ćwiczenie
Zastanów się, czy marzenia, które posiadasz, warto byłoby zwiększyć tak, aby bardziej Cię motywowały do działania.
Wielu ludzi boi się wyznaczać sobie duże marzenia, gdyż uważają, że nie będą w stanie ich potem osiągnąć. Tymczasem nawet bardzo duże marzenia można zrealizować, jeśli zastosuje się zasadę małych kroków.
Zasada ta mówi, że nawet wielkie marzenia można spełnić, jeżeli będzie się je realizować małymi krokami. Przy czym w miarę wspinania się ku marzeniu małymi krokami zobaczymy, że stopniowo stawiamy coraz większe kroki. Wynika to z tego, że zdobywamy nowe doświadczenia, nowe umiejętności oraz rozpędzamy się. Dzięki temu po pewnym czasie możemy stawiać już naprawdę duże kroki.
Cele
Gdy mamy już marzenia, czas na ich sprecyzowanie w postaci celów. Badania przeprowadzone wśród ludzi, którzy odnieśli największe sukcesy, wykazały, że jednym z kluczowych czynników decydujących o ich sukcesie było odpowiednie sformułowanie celów.
Jak zatem powinno się prawidłowo formułować cele? Oto zasady, których warto przestrzegać.
Zasada nr 1: Zawsze w pozytywie
Nawet jeśli jesteś osobą OD, to formułując swoje szczegółowe cele, powinieneś skupić się na ich pozytywnej stronie. Dlatego zamiast celu „Nie chcę być nieśmiały", lepiej wyznacz swój cel jako „Chcę być osobą śmiałą".
Ćwiczenie
Zapisz kilka celów związanych z nieśmiałością, nad którymi będziesz chciał pracować, np.
Chcę być duszą towarzystwa. …………………………………………………….. …………………………………………………….. …………………………………………………….. Zasada nr 2: Nie chciej, tylko bądź
Cel „Chcę być duszą towarzystwa" kryje pewną pułapkę, której możemy sobie nie uświadamiać. Otóż programuje on nasz umysł podświadomy na chcenie bycia duszą towarzystwa. Ponieważ nasza podświadomość rozumie wszystko dosłownie, dlatego będzie ona starała się w nas wzbudzać chcenie bycia duszą towarzystwa, a nie bycie duszą towarzystwa. W rezultacie będziemy coraz bardziej chcieli być duszą towarzystwa, co jednak wcale nie musi przełożyć się na konkretne efekty.
Dlatego lepiej powyższy cel sformułować w postaci „Będę duszą towarzystwa". Zwróć uwagę, że brzmi on lepiej.
Ćwiczenie
Przejrzyj swoje cele i jeśli zawierają słowo „chcę" lub podobne (np. „pragnę", „marzę"), to usuń je z tych zdań.
……………………………………………………..
……………………………………………………..
……………………………………………………..
Zasada nr 3: Z jakiego powodu?
To, że wyznaczamy sobie jakieś cele, wynika z jakichś powodów. Warto dokładnie sobie te powody uświadomić, gdyż pozwoli to nam zyskać większą motywację do realizacji naszych celów. Jeśli np. moim celem jest bycie duszą towarzystwa, to może to być podyktowane tym, że chcę mieć więcej znajomych.
Ćwiczenie
Przy każdym ze swoich celów postaw sobie pytanie: Z jakiego powodu pragnę zrealizować ten cel?
……………………………………………………..
……………………………………………………..
……………………………………………………..
Zasada nr 4: Jak poznasz, że to osiągnąłeś?
Kolejna zasada formułowania celów zakłada, że należy dokładnie sobie wyobrazić (i zapisać), jaki efekt da nam osiągnięcie celu. Co dokładnie nastąpi, gdy cel osiągniemy? Jeśli naszym celem jest stanie się duszą towarzystwa, to należy dokładnie opisać, jak będzie to wyglądać. Np.: „W każdym tygodniu kilka osób zaprasza mnie na różne imprezy. Gdy tylko zjawię się na jakieś imprezie, od razu wokół mnie pojawia się grupa osób, które chcą spędzić czas w moim towarzystwie. W każdej chwili potrafię powiedzieć coś zabawnego".
Ćwiczenie
Dla każdego swojego celu wypisz, jak będzie wyglądać spełnienie tego celu. Weź kilka kartek papieru i na każdej dokładnie napisz, jak będzie wyglądać spełnienie danego celu.
Dodatkową zaletą tej techniki jest to, że jeżeli będziemy codziennie czytać sobie to, co zapisaliśmy w tym ćwiczeniu, to od razu będzie nas to motywowało do pracy nad osiągnięciem wymarzonych celów.
Zasada nr 5: Co musisz zrobić, aby cel osiągnąć?
Samo wyznaczenie sobie celów nie wystarcza, aby je osiągnąć. Następnie trzeba przejść do konkretnego działania, czyli trzeba opracować plan, który pozwoli nam osiągnąć wymarzony cel. Przynajmniej jego ogólne zarysy powinny zostać stworzone już wtedy, gdy zapisujemy sam cel. Bardzo ważną zaletą tej zasady jest to, że urealnia ona nasz cel. Gdy zaczynamy tworzyć plan dojścia do celu, oparty na naszej realnej sytuacji, wtedy zaczynamy wierzyć, że faktycznie dany cel jesteśmy w stanie zrealizować.
Oto przykład dla celu „Będę duszą towarzystwa". Plan osiągnięcia tego celu:
1.Zacznę ćwiczyć techniki zyskiwania większej pewności siebie. 2.Powiększę grono swoich znajomych. 3.Nauczę się na pamięć wielu dowcipów. 4….
Ćwiczenie
Do każdego ze swoich celów napisz na kartce plan, dzięki któremu zamierzasz dany cel osiągnąć.
Zasada nr 6: Jak, gdzie i z kim?
Ta zasada stanowi rozwinięcie poprzedniej zasady. Stawia sobie za cel skoncentrowanie się na następujących elementach realizacji celu:
Z kim – Są cele, które możemy osiągnąć samodzielnie. Jednak w większości przypadków będziemy potrzebować wsparcia ze strony innych ludzi. Warto zastanowić się, jacy to będą ludzie, i wypisać ich listę.
Kiedy – Poszczególne elementy planu mogą być realizowane w różnym czasie. Warto dokładnie ustalić, kiedy co będziemy robić.
W jakich sytuacjach – W zależności od tego, czy dany cel jest zupełnie czymś nowym, czy też wiąże się już z innymi naszymi działaniami, realizacja celu może wymagać od nas udziału w zupełnie nowych sytuacjach lub może pozwolić nam wykorzystywać sytuacje, z którymi już mieliśmy lub mamy do czynienia.
Gdzie – Realizacja danego celu może odbywać się w jednym miejscu, jak i w wielu miejscach. Należy je wszystkie zidentyfikować, wraz z ustaleniem, jaki dostęp do tych miejsc będziemy posiadać.
Ćwiczenie
Uzupełnij plany realizacji celów z poprzedniego ćwiczenia o elementy opisane w zasadzie nr 6.
Zasada nr 7: Zasoby własne
Do realizacji prawie każdego celu potrzebujemy określonych zasobów (pieniędzy, wiedzy, kontaktów, czasu itd.). Możemy w tym celu korzystać zarówno z zasobów własnych, jak i obcych. Warto zastanowić się, co mamy do dyspozycji przy realizacji konkretnego celu. Z jednej strony – pozwoli nam to na ocenienie naszych realnych szans na wykonanie planu realizacji celu. Ponadto uświadomienie sobie, że dysponujemy określonymi przydatnymi zasobami, może nas dodatkowo zmotywować do realizacji celu.
Z drugiej strony – przejrzenie własnych zasobów może pokazać nam, jakich zasobów nam brakuje, i skierować nas ku szukaniu ich na zewnątrz.
Ćwiczenie
Do każdego ze swoich celów dopisz posiadane zasoby, które możesz wykorzystać do ich realizacji.
……………………………………………………..
……………………………………………………..
……………………………………………………..
Ćwiczenie
Wypisz, jakich zasobów brakuje Ci do realizacji celów, i zastanów się, skąd możesz te zasoby uzyskać.
……………………………………………………..
……………………………………………………..
…………………………………………………….. Zasada nr 8: Specyficzny i określony (mierzalny)
W określaniu celów liczą się konkrety. Jak zareagowałbyś na sytuację, gdyby sprzedawczyni w sklepie nie podała Ci, ile masz zapłacić za kupowany produkt? Aby zapłacić za produkt, musimy wiedzieć, ile on kosztuje. Podobnie jest w przypadku celów – aby je osiągnąć, trzeba oprzeć je na konkretnych (mierzalnych) parametrach. Dlatego cel w postaci „Będę duszą towarzystwa" nie jest idealny, gdyż sformułowanie „dusza towarzystwa" można interpretować w najróżniejszy sposób. Dlatego warto to doprecyzować. Częściowo mogłeś to już zrobić przy zasadzie nr 4 (Jak poznasz, że to osiągnąłeś?).
Ćwiczenie
Przejrzyj swoje cele i zobacz, czy są one wszystkie mierzalne. Jeżeli tak nie jest, to doprecyzuj je.
Zasada nr 9: Określony w czasie
Kolejna bardzo ważna zasada mówi, że należy dokładnie określić termin osiągnięcia wyznaczonego celu. Termin ten często jest głównym motywatorem zmuszającym nas do realizacji celu. Im bliżej daty, gdy cel powinien być zrealizowany, tym mamy większą presję, aby go osiągnąć.
Ćwiczenie
Przejrzyj listę swoich celów. Jeżeli nie ustaliłeś przy nich daty, kiedy mają zostać one ostatecznie osiągnięte, to zrób to teraz!
Gdy już opracujemy nasze cele, wykorzystując powyższe zasady, to możemy je sformułować w postaci umowy z samym sobą. Dalej znajdziesz przykład takiej umowy.
—–
………………., dnia ………. 2013r
UMOWA
Ja, niżej podpisany …………….., zobowiązuję się do podjęcia walki ze swoją nieśmiałością. W tym celu będę krok po kroku wcielał w życie powyższe porady i metody oraz dodawał swoje własne pomysły. Zacznę od technik najłatwiejszych i gdy już je wcielę w życie, przejdę do bardziej zaawansowanych. W załączniku do tej umowy zamieszczę plan działania. Plan ten pozwoli mi systematycznie ograniczać swoją nieśmiałość – aż do całkowitego wyeliminowania jej z mojego życia w dniu …………….. 20 ….. roku.
Podpis
—–
Wypełnij i podpisz powyższą umowę. Jeżeli ta umowa nie odpowiada Ci w pełni, to stwórz własny jej wariant.
Dosyć oczywista sprawa - jeśli nie masz siły i marzysz o odpoczynku - to nie będzie Ci się chciało realizować swoich planów, projektów i celów - choćby i najwspanialszych.
Dbałość o swoją energię to jedna z ważniejszych rzeczy, o które musisz dbać by utrzymać się na dobrym kursie.
Sam optymizm i motywacja do działania Ci nie wystarczą.
Najbardziej realną rzeczą we Wszechświecie jest myśl. Reszta, cała rzeczywistość jaka nas otacza jest złudzeniem, które wywołujemy (odtwarzamy) za pomocą naszych myśli. Kiedy o czymś myślisz "tworzysz" rzeczywistość w przyszłości. Im bardziej jesteś konsekwentny, tym bardziej myśli Twoje stają się rzeczywiste i tym bardziej zdarzenie jakie stworzyłeś w przyszłości przybliża się do Ciebie.
Nie ważne czy jest to myśl "pozytywna" czy "negatywna" - obie mają taką samą moc tworzenia.