wtorek, 3 czerwca 2014

Network Marketing


,,Największym znakiem ,że jesteś na fałszywej drodze,to oklaski wrogów."


Network Marketing czy Multilevel Marketing - na pewno już kiedyś o tym słyszałeś lub znasz kogoś, kto tego "spróbował". Zdania na temat Networku są podzielone na obozy: jedni widzą w nim optymalne możliwości poprawienia swoich dochodów, inni twierdzą, że ten system nie może funkcjonowac. Kto ma rację ?

Właściwie wszyscy mają rację. Każda firma w branży Networku posiada własne strategie, produkty, zasady i plany wynagrodzenia, i to właśnie dzięki nim łatwo rozpoznać, z którą firmą warto rozpocząć współpracę a od której lepiej trzymac się z daleka. Do tych drugich należą przede wszystkim nielegalne systemy.

W Network Marketingu jesteś swoim szefem i pracujesz samodzielnie. I jak w każdym biznesie, samodzielna praca posiada wiele zalet, wymaga sporej dawki samomotywacji i umiejętności przebicia się nawet w trudnych momentach. Większość osób, którym nie powiodło się w Network Marketingu, poprostu za wcześnie się poddała. Jeżeli 3-4 próby pozyskania nowych partnerów nie powiodą się, osoby najczęściej rezygnują. Za niepowodzenia obwinia się wówczas najczęściej system Netwok Marektingu. Inni negują Network, nazywając go nielegalną piramidą, zanim nawet zapoznają się z różnicami pomiędzy tymi dwoma formami.

Nawet jeżeli inwestycje w Networku są znikome, to traktuj ten biznes poważnie, jezeli zdecydujesz się do niego przystąpić. Oznacza to naukę o tym, jak biznes ten budować w sposób właściwy, a także wytrzymałość. Wynika stąd, że tak naprawdę jedynym blędem, jaki możesz popełnić w Networku, to zrezygnować za wcześnie. 

Jest o wiele więcej osób, które rezygnują, niż tych, którym nie udało się zrobiś kariery w Networku!

Stale publikowane są statystyki, które pokazują ile zarabiają ludzie Networku - mianowicie
50 000- 100 000 euro w miesiącu. Właśnie takie możliwości zarobkowe daje Network, ale z pewnością nie jest on systemem szybkich pieniędzy! Każdy nowicjusz w Networku musi najpierw nauczyć się jak ten typ biznesu funkcjonuje. A w połączeniu z wysoką motywacją własną, ma on bardzo dobre podstawy zbudować dodatkowe źródło dochodu czy nawet wybudować całkowicie nowy biznes, który zapewni mu spokojną przyszłość!

Network Marketing – czym tak naprawdę jest?

Network Marketing to otwarcie własnego biznesu. Przy czym inwestycje z tym związane są o wiele mniejsze niż np. przy założeniu biznesu na bazie umowy franchizingowej czy klasyczny biznes związany ze sprzedażą detaliczną czy hurtową. Network stwarza tym samym bardzo dobre podstawy do otwarcia własnej działalności gospodarczej bez dużego ryzyka finansowego.

"Network Marketing jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w dzisiejszych czasach form dystrybucji. W branży tej zauważyć można szybki a nawet explodujący rozwój." Prof. Dr. Michael Zacharias, Fachhochschule Worms

Aby w dzisiejszych czasach wprowadzić na rynek nowy produkt, trzeba liczyć się z ogromnymi kosztami na reklamę, najem, biura, hurtownie, pośredników, utrzymanie magazynu, personel itd. Koszty te mają swoje przełożenie na cenę produktu, a tym samym zostają przerzucone na konsumenta. Kosztów tych w dużej mierze nie ma w przypadku Network Marketingu. Ponieważ produkty zostają polecone przez konsumenta drugiemu konsumentowi (Network Marketing często nazywany jest systemem poleceń), nie potrzeba kosztownych kampanii reklamowych.

Oszczędność kosztów po części przekazywana jest konsumentowi, w postaci niższej ceny, po części na wynagrodzenia dla dystrybutorów w postaci premii. Istnieją dwa rodzaje premii: dochód aktywny, uzyskiwany z międzymarży przy sprzedaży produktów, oraz dochód pasywny, uzyskiwany z rozbudowy Twojej struktury dystrybucyjnej. Strukturę można określić jako sieć dystrybucji składającą się z ludzi, którzy zdecydowali się założyć biznes w danej firmie networkowej. Dochód pasywny obliczany jest na podstawie obrotu produktów w poszczególnych strukturach.

Dochód aktywny

Każdy dystrybutor, nabywa produkty od firmy w cenie hurtowej.Sprzedaż jest jednak tylko fazą początkową, w której pozyskujesz konsumentów i partnerów biznesowych, gdyż nawet ci drudzy powinni produkt poznać, i sami go używać. Duże pieniądze w Networku nie pochodzą jednak ze sprzedaży, a z rozbudowy Twojego biznesu. Typowi managerowie w Networku zarabiają w sposób pasywny.

Dochód pasywny

Aby zorientować się, jakie możliwości dochodu pasywnego oferuje dana firma networkowa, należy dokładnie zapoznać się z warunkami jej planu marketingowego. To w nim zostają uregulowane kwestie związane ze sposobem naliczania premii. Dobre firmy w branży Network Marketingu pozwalają już po kilku latach rozbudowy struktury dystrybucyjnej, na regularny wysoki pasywny dochód, bez dużego wkładu pracy.

Przeanalizujmy, jak może wyglądać struktura dystrybucyjna. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy pozyskaliśmy pięciu aktywnych partnerów do naszego biznesu. W kolejnych dwóch miesiącach szkolimy naszych nowych partnerów. Oznacza to, że w ciągu kolejnych dwóch miesięcy już sześciu profesjonalnie pracujących networkerów pozyskuje pięciu nowych partnerów każdy. Tych 30-tu nowych partnerów znowu zostaje przeszkolonych i po dwóch miesiącach od przystąpienia do biznesu, profesjonalnie pozyskują kolejnych. Oznacza to, że po ośmiu miesiącach jest już 31 aktywnych networkerów w naszej strukturze. Po uplywie roku jest ich 155 a po 14 miesiacach nasza struktura liczy już 775 aktywnych networkerów.

Dlaczego Network Marketing jest tak często źle rozumiany?

Wielu ludzi ma złe skojarzenia z Networkiem, ponieważ utażsamiają go z nielegalnymi systemami, chociaż sami nie znają różnicy pomiędzy nimi a poważnym Network Marketingiem.

System kuli śniegowej


Aby przystąpić do tzw. systemu kuli śniegowej należy wpłacić określoną sumę pieniężną. W tym systemie nie ma produktów czy usług za uiszczoną opłatę, a jedyna możliwość "zarabiania" polega na werbowaniu kolejnych członków. Opłaty dokonane przez nowo-zwerbowanych partnerów zostają podzielone pomiędzy członków systemu. W większości państw członkowskich Unii Europejskiej tego typu systemy są zabronione!

W niektórych przypadkach oferowane są w takim systemie niskowartościowe produkty po zawyżonych cenach, tylko aby nadać systemowi wygląd Network Marketingu. Tym samym takie działania prowadzą do nadania branży Networku negatywnego wizerunku. Znając powyższe cechy systemu kuli śniegowej, można łatwo go zdemaskować.

Piramida finansowa


System piramidalny składa się także ze struktur dystrybucji, z tą różnicą, że dochód jest tym większy, im wyżej w strukturze (piramidzie) się znajdujemy. Każdy z członków zarabia na partnerach znajdujących się niżej w hierarchi struktury.

Wielu ludzi odrzuca system, w którym ktoś bezpośrednio czerpie korzyści z wykonywanej przez nich pracy, tymczasem w świecie biznesu każda struktura przypomina kształtem piramidę. Szef każdej firmy czerpie korzyści z pracy swoich pracowników. W każdym przedsiębiorstwie pomiędzy właścicielami a zwykłymi pracownikami istnieje wiele poziomów, które różnią się wysokością uzyskiwanych dochodów.

W Network Marketingu, który na pierwszy rzut oka, również przypomina piramidę, dochód jest niezależny od poziomu w strukturze, na którym się znajdujesz. Do którego poziomu zostanie wypłacona prowizja, zależy tylko i wyłącznie od Twojego wkładu pracy, a ogranicza go co najwyżej własny brak aktywności. Dlatego też nierzadko Networker w określonej strukturze zarabia więcej niż inny, znajdujący się w poziomie wyżej.

Jak funkcjonuje Network Marketing?


Wiele osób już na początku swojej działalności w Networku popełnia podstawowy błąd i „pali" dobre kontakty. W konsekwencji wcześnie się poddają i rezygnują z dalszej działalności. Jeżeli jednak, będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad, to Network Marketing stanie się dla nas prostym biznesem.
Wielu rozpoczyna swoje działania od namawiania i przekonywania swoich najbliższych, krewnych i znajomych, aby przyłączyli się do biznesu, i próbują na siłę sprzedać produkt. Tymczasem 90 procent ludzi nie jest w stanie sprzedawać produktów a 95 procent ludzi nie chce aby im cokolwiek sprzedawano.W Network Marketingu nie chodzi o sprzedawanie czy przekonywanie.Network Marketing to informowanie i doradzanie!

Ponieważ  praca ta polega na przekazywaniu informacji, więc normalnym jest fakt, że czasem po drugiej stronie nie ma zainteresowania. Dobrze funkcjonująca struktura składa się z partnerów, którzy rozumieją ten biznes i przede wszystkim chcą go rozwijać.


niedziela, 1 czerwca 2014

Wyobraź sobie



Wyobraź sobie, że...jedziesz samochodem. 


Jedziesz dość szybko, kiedy zauważasz nieopodal jezdni grupkę dzieci bawiące się piłką. Nagle, jedno z dzieci wykopuje piłkę, a ta leci na jezdnię. Chwilę za piłką, wybiega na ulicę roztargnione dziecko. Hamujesz gwałtownie. Samochód zatrzymuje się metr od przerażonego dziecka. Wysiadasz z samochodu. Roztrzęsione dziecko, nie wie właściwie, co się stało. Bierzesz piłkę i oddajesz dziecku, poczym pomagasz zejść chłopcu z jezdni.

Wiesz, co się stało? Kiedy zobaczyłeś grupkę dzieci, szybko zwolniłeś przeczuwając niebezpieczeństwo. Wykazałeś się niezwykłą szybkością kojarzenia. Być może nawet, Twoja szybkość kojarzenia, uratowała dziecku życie.

Czym jest szybkość kojarzenia i do czego się przydaje? Szybkość kojarzenia to umiejętność łączenia ze sobą kilku rzeczy - na pozór nie mających ze sobą żadnego związku. Tak jak piłkę, jezdnię i grupkę dzieci.

A kiedy szybkość kojarzenia się przydaje? Zawsze tam, kiedy trzeba szybko dokonać wyboru, skojarzyć fakty, przeprowadzić analizę.

Szybkość kojarzenia, zdecydowanie wpłynie na poprawę Twojego życia. Przyda Ci się wszędzie tam, gdzie zmuszony jesteś podejmować szybko, trafne decyzje.



Kod sygnałów ciała


,,Mowa Ciała a Sukces" Łukasz Milewski


Poniżej fragment tej  książki.Czytając pomyśl o tym jakie sygnały wysyła Twoje ciało...

Każdy z nas, nawet Ty, przyjacielu, jesteś urodzonym psychologiem. Po­siadasz wrodzoną zdolność co najmniej "intuicyjnego" dostrzegania znaczenia sygnałów, jakie wysyłamy za pomocą tego języka.

Każdy z nas także posiada swój indywidualny "kod" sygnałów, jakie przekazuje podczas komunikacji z drugim człowiekiem.Pod definicją "kodów sygnałów" możemy rozumieć zestaw indywidual­nej gestykulacji ciała, która po złączeniu pojedynczych sygnałów, prezentowanych w określonej kolejności, tworzy Twój indywidualny styl.

Zobacz przykłady indywidualnych kodów:

________________________
1. Kod Genialnej Mimiki:

Czy wiesz, kto potrafi wytworzyć najbardziej "diabelskie", a zarazem uwodzicielskie spojrzenie? Mowa o Jacku Nicholsonie, słynnym aktorze z Hollywood, który zasłynął z takich ról jak: "Lot nad kukułczym gniaz­dem" czy "Czarownice z Eastwick". Wyrazistość jego przekazu mimicz­nego jest na tyle duża, że błyskawicznie zrobił karierę.

Ty Także możesz dowolnie kształtować swój wyraz mimiczny, stając się tym, kim chcesz być!

_____________________________________________________
2. Kod Przyciągania, czyli charyzmatycznej osobowości:

Zasłynął z ról granych w takich filmach jak: "Ojciec chrzestny"; "Adwo­kat diabła"; "Męska gra". Al Pacino
poprzez swobodę używania swojego ciała wykształcił niesamowitą charyzmę, która przyciąga. Nie od dziś wiadomo, że najmocniejsze osobowości przyciągają do siebie innych.