niedziela, 28 lipca 2019

A gdyby tak TV rzucić w cholerę?

Znalezione obrazy dla zapytania A gdyby tak nie oglądać tv


Normalnym jest, że skoro chcemy osiągnąć wolność finansową to przeczytanie książki np. biografii jakiegoś miliardera znacznie bardziej nam w tym pomoże niż 2 godzinne oglądanie telewizora. 

Jeżeli naszym celem którego pragniemy jest wspomniana wolność finansowa to zwątpienie polega na zejściu z najbardziej optymalnej drogi do tego celu, a więc wybranie przysłowiowego już telewizora. Swoją drogą ile wczoraj oglądałeś telewizor a ile przeczytałeś książki? Nie musisz odpowiadać, gratuluję osobom które wcale nie oglądają TV. 

Jeżeli wróżby istnieją to takim osobom wróżę genialną przyszłość.



środa, 24 lipca 2019

W pogoni za szczęściem.

Znalezione obrazy dla zapytania W pogoni za szczęściem.

Don rozwoju osobistego Earl Nightingale i jeden z największych filozofów naszego wieku zapytany kiedyś: skąd wie w jaki sposób dany człowiek służy społeczeństwu odpowiedział, że to całkiem proste, wystarczy przejść się jakąkolwiek ulicą, dzielnicą i spojrzeć na domy w których żyją, samochody którymi jeżdżą i ogrody które pielęgnują.

Odpowiedz sobie na pytanie: czy dajesz z siebie wszystko? Oglądasz 'kurz' który wydobywa się z opon Twoich znajomych, czy może to wszyscy na około krzyczą: „zwolnij, zwolnij to jest za szybko". Może to Ja jestem niepoprawną optymistką, ale widząc i obserwując różnych ludzi mieszkających w przeróżnych miejscach słyszę: nie dzisiaj jutro, może pojutrze teraz nie jest odpowiedni czas . Czekam na ważny telefon w sprawie pracy, zlecenia cokolwiek sobie tutaj wpiszesz to jest zawsze coś, ale nie dzisiaj i nie zależne od tłumaczącej się jednostki. Ludzie mówią „działam" ja to nazywam: „krokiem minimalnym". Przecież zadzwoniłam dzisiaj do 10 osób? Tak, a ile umówiłaś spotkań? No wiesz, zero. Wszechświat liczy tylko ruch, który doprowadza do celu. Na początku swojej drogi możesz podpierać się myślami, że coś zrobiłeś lecz nigdy nie zobaczysz końca tej drogi? Każdego dnia rób wszystko co możesz zrobić w danym dniu bo tak naprawdę liczy się skuteczność poszczególnych czynności, a nie to ile zrobisz.

Dlaczego jedni ludzie posiadają więcej od drugich? Przedstawię najważniejszą zasadę:
a) chcąc posiadać więcej – musisz żądać więcej;
b) gdy żądasz więcej – musisz dać z siebie więcej;
c) dając z siebie więcej – musisz otrzymywać więcej;

Czy już pracujesz? Czy Twój projekt już został przyjęty? Czy przedstawiłeś szansę biznesową bliskim? Tak czy nie?

Żyjemy dziś w czasach globalnego uśpienia. Mam stabilną pracę, mój biznes przynosi zyski dlaczego mam szukać czegoś: większego, lepszego, szybszego, nowszego. Innowację wprowadziliśmy wczoraj, dobrze-  co zrobiłeś dzisiaj?

„Ja się cieszę bo jest tak jak jest, a mogło być gorzej" – co te zdanie przypomina i do czego prowadzi?

Najsłabiej dostosowanej jednostce nigdy nie zabraknie chleba, dachu nad głową, opieki medycznej. To jest jedna z przyczyn społecznego konformizmu – czy poznałeś już znaczenie tego słowa? Ja używam pewnej metafory. Wyobraź sobie morze lub ocean, wszystko co znajduję się pod wodą jest dla człowieka śmiertelne, ale są ludzie którzy tam żyją dostosowując się do otoczenia i zasad, tafla wody czyli styczność wody z powietrzem jest pewną zgodą człowieka na życie powyżej najniższego poziomu, ale dużo poniżej jego możliwości, wszystko powyżej jest rajem ludzi dla których wysiłek, praca, planowanie, nieustanne zmiany są radością dnia codziennego.

Większość ludzi mówi, ale jak awansować zmienić swój status, przecież widzę tylko wodę i powietrze żadnych drabin, lin czy wyciągniętej pomocnej dłoni? To jest właśnie podstawowy błąd postój przepełniony myśleniem: czekam aż ktoś mi zapewni, załatwi, zadzwoni, przedstawi, zaproponuje. Jesteś kapitanem swojej łodzi, frachtowca czy nawet krążownika tylko od Ciebie zależy gdzie popłyniesz. Ja mam zlecenie, muszę dopłynąć tam gdzie mi kazano? Jeśli tak, pozostaw okręt i zamień go na łódkę.

Robert Kiyosaki zadał pytanie: pragniesz bogactwa, czy może tylko komfortu? Zig Ziglar powiedział: „ludzie chcieliby żyć komfortowo, ale jedyne osoby które tak żyją to ludzie bogaci". „Stworzenia te budują swoje gniazda wysoko, z bardzo ostrych gałęzi. Dla swoich dzieci tworzą wyściółkę z liści i gałązek. Po pewnym czasie, gdy nadchodzi pora nauki latania, dorosły orzeł wygrzebuje liście i gałązki spod swojego dziecka. Co się dzieje? W krótkiej chwili mały orzełek czuje się niewygodnie i jest zmuszony do tego, aby skoczyć w nieznane".

Ludzie stosują inne metody, w szczególności na zachodzie, wysokie zasiłki, żebranie, zależność od rodziny i wszechobecna pomoc społeczna. Nigdy więc nie będzie tak źle, aby podnieść swoje czoło i zakasać rękawy do prawdziwego wyzwania bo dzisiaj jest dobrze. My jako gatunek doznając wielkiej straty zaczynamy dopiero dostrzegać nowe możliwości, ukryty potencjał w nas samych i w otaczającym nas świecie. Ludzie żyjący w swojej strefie komfortu nigdy tego nie doświadczą, mówiąc: „Dobrze jest jak jest, to co osiągnąłem dotychczas mówi samo za siebie". To jest zdanie człowieka nieefektywnego, moje brzmi: „Moje serce przepełnia radość gdy kładąc się spać mawiam z czystym sumieniem, zrobiłam dzisiaj wszystko co mogłam z zasobów jakie posiadałam".

Michael Jordan powiedział: „Zrezygnować możesz jedynie wtedy, kiedy nie masz już nic więcej do dania z siebie" Największym ludzkim szczęściem jest to, że można zawsze zacząć od nowa.

Możesz więcej osiągnąć niż Ci się wydaję. Zmień coś w Twoim życiu, teraz. Trzymając kartkę papieru napisz, co zrobisz dzisiaj w tej właśnie chwili, czego posmakujesz, do kogo zadzwonisz, o co się postarasz? Wykonaj „krok olbrzyma" jak mówi Les Brown „skacz, a siatka się pojawi". Dzwoń x10 razy więcej, przedstawiaj swój projekt x100 razy częściej. Telewizor wyłącz radio przycisz. Pisząc, zadaj sobie pytanie: co jeszcze mogę tu napisać, co dodać, co poprawić, czego użyć? Zawsze dawaj z siebie więcej, pamiętaj tuzin to trzynaście świat nagradza ludzi którzy dają więcej niż otrzymują. Wyczerpanie fizyczne następuję wtedy, gdy nic nie widzisz, nie słyszysz i nie czujesz inaczej jesteś gotowy popracować jeszcze wiele godzin.

Musisz odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czego ostatnio doświadczyłeś nowego? Kogo poznałae? Co wprowadziłeś do swojego biznesu? Wszechświat nieustanie się zmienia, a Ty? Gdy tylko odkryjesz u siebie pośpiech zatrzymaj się i skup uwagę na wizji tego czego pragniesz i zacznij dziękować, że to otrzymujesz. Praktykowanie wdzięczności zawsze wzmacnia wiarę i odświeża determinację. Strata jest czasem nieunikniona, to właśnie oddalające się chwilowe ciepło domowego ogniska, to klamka którą pocałowałeś wczorajszego dnia, to klientka która nie przyszła - to wszystko ma sens wtedy gdy podnosisz się z nastawieniem, to jeszcze nie koniec, dopóki nie zwyciężyłem, to jeszcze nie koniec.

Pielęgnując swój ogród pięknego i słonecznego dnia z wizytą zagości Earl mówiąc, czy Ty mieszkasz w tej dzielnicy, czy Ty jeździsz tym samochodem, Twoje oczy oglądają widok tego ogrodu? Jeśli tak gratuluje Tobie, Twoim bliskim a przede wszystkim twym klientom ponieważ jakość pracy, produktów i usług które oferujesz jest manifestacją Twojego życia wewnętrznego, a ono jest na najwyższym poziomie.





Który atrybut przywódców jest najczęściej podważany?

Znalezione obrazy dla zapytania który atrybut przywódców jest najczęściej podważany?


"Ze wszystkich wymiarów inteligencji emocjonalnej empatia jest najłatwiej rozpoznawalna. Wszyscy czuliśmy empatię wrażliwego nauczyciela lub przyjaciela; wszystkich nas uderzała jej nieobecność u bezdusznego instruktora lub szefa. Zresztą już samo słowo wydaje się nie na miejscu w twardych realiach rynkowych. Jednak empatia nie sprowadza się do mówienia ckliwych bzdur w rodzaju:  "Ja jestem OK, ty jesteś OK", a dla przywódcy nie oznacza przyjmowania własnych emocji innych ludzi ani dążenia do tego, by zadowolić każdego. To byłby koszmar, który uniemożliwiłby działanie. Empatia oznacza życzliwe liczenie się z uczuciami pracowników przy podejmowaniu trafnych decyzji".

To cytat z artykułu Daniela Golemana "Co czyni Cię przywódcą?" opublikowanego w Harvard Business Review.

Dlaczego empatia jest tak ważna w dzisiejszym świecie?

Składa się na to kilka czynników, ale najważniejsze to:
- wzrastająca rola pracy zespołowej
- potrzeba zatrzymania talentów w organizacji - w społeczeństwie wiedzy odchodzący - szczególnie dobry - pracownik to także odchodząca wiedza
- globalizacja - dziś przywództwo to często także kontakty z ludźmi innych kultur i cywilizacji - empatia pomaga zrozumieć i zaakceptować różnice

Im większa grupa, tym trudniej dojść do konsensusu.Dlatego właśnie empatia - czyli zdolność do
odczytywania emocji wydaje się bardzo ważna dla dobrego przywództwa. Lider musi "wyczuwać" istniejące sojusze i odczytywać punkt widzenia każdego członka zespołu. To pozwala mu tworzyć kompromisy. Dobry lider umie rozmawiać w cztery oczy, ale zachęca również do otwartego wypowiadania swoich obaw, uwag czy konstruktywnej krytyki. To tworzy atmosferę zaufania
czego efektem jest odsunięcie na dalszy plan zakulisowych rozgrywek oraz zwiększenie efektywności zespołu.

"(...) empatia nie cieszy się dużym szacunkiem w biznesie. Ludzie zastanawiają się, jak przywódcy mogą podejmować trudne decyzje, jeśli "wczuwają się" w emocje wszystkich, których te decyzje dotyczą. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że empatyczni przywódcy nie tylko sympatyzują ze wszystkimi wokół, lecz przede wszystkim wykorzystują swoje zdolności, aby doskonalić firmę w subtelny, ale istotny sposób". Daniel Goleman



poniedziałek, 1 lipca 2019

Zostań rentierem inwestując w edukację finansową.

Znalezione obrazy dla zapytania Zostań rentierem inwestując w edukację finansową.

Wielu ludzi uważa, że Amerykanie najbardziej obawiają się terroryzmu. 

Inni myślą, że raka. Dziennik USA Today informuje, że największy strach wśród Amerykanów wywołuje wizja wyczerpania się pieniędzy, gdy nie będą już pracować. Dobrą wiadomością jest to, że ludzie żyją dłużej, złą – że wielu osobom zabraknie pieniędzy.

Jeśli oczekujesz, że państwo zaopiekuje się Tobą i… pozostałymi 75 milionami ludzi z pokolenia wyżu demograficznego, to jesteś częścią tego problemu. Liczba ludzi osiągających wiek emerytalny, będzie rosnąć i według amerykańskiego Instytutu Badań ds. Świadczeń Pracowniczych (Employee Benefit Research Institute), wpływy z podatku od wynagrodzeń nie wystarczą, żeby pokryć wypłatę pełnych świadczeń. W dalszej części raportu czytamy, że fundusze ubezpieczenia społecznego wyczerpią się i do 2034 roku zostanie utracona możliwość wypłacania świadczeń.

Rada bogatego ojca brzmi: „Naucz się dbać sam o siebie”.


Kryzys systemu emerytalnego zaczął spędzać sen z powiek większości Amerykanów od przemówienia prezydenta George’a W. Busha na temat reformy systemu ubezpieczeń społecznych, podczas orędzia o stanie państwa w lutym 2006. Prywatyzacja systemu ubezpieczeń społecznych jest ryzykowna, jeśli Amerykanie nie opanują finansowego alfabetu.

Jeżeli liczymy na to, że przeciętny człowiek będzie sam zarządzał swoimi pieniędzmi przeznaczonymi na emeryturę, musimy zacząć uczyć podstaw finansowego alfabetu. Dziś szkoły nie uczą nawet, jak posługiwać się kartami kredytowymi. Zawsze było to dla mnie dziwne, że w szkole nie uczymy się o pieniądzach, choć KAŻDY ich używa, niezależnie od tego, czy jest bogaty czy biedny, mądry czy głupi.

Czy możemy oczekiwać, że każdy będzie mądrze inwestował, żeby zabezpieczyć się na przyszłość, jeśli nie otrzyma finansowej edukacji? Dzisiaj system emerytalny ma poważne problemy… a my razem z nim. Jednak nasz problem nie zaczyna się, gdy osiągamy wiek 65 lat, ale gdy rozpoczynamy naukę w szkole, mając 5 lat. Najwyższy czas, abyśmy zaczęli uczyć dzieci o pieniądzach.

Usilnie nakłaniam wszystkich, aby spojrzeli prawdzie w oczy – emerytura nie zapewni im utrzymania na stare lata. Równie istotne jest uświadomienie sobie, że plany emerytalne są narażone na korupcję w firmach i wahania na rynku papierów wartościowych, czyli także nie są sposobem na zapewnienie sobie spokojnej pod względem finansowym emerytury.

Najwyższy czas, żeby zacząć polegać na innych typach inwestycji i aktywów w celu zabezpieczenia się na starość.

Oto moje wskazówki dotyczące tego, jak przygotować sobie beztroską emeryturę:
1. Przygotuj plan finansowy – stwórz wizję swojej finansowej przyszłości;
2. Zrozum, dlaczego fundusz emerytalny nie może być jedynym elementem Twojego portfela inwestycyjnego i zacznij rozważać inne możliwości;
3. Przeprowadź auto-audyt i dowiedz się, w jakiej sytuacji finansowej się znajdujesz;
4. Zdobądź edukację, która pozwoli Ci dostrzegać okazje dające większe możliwości wyboru różnorodnych strategii inwestycyjnych;rozważ inne, nietradycyjne rodzaje inwestycji, jak np. nieruchomości;pozostań przy pracy na etacie, ale w wolnym czasie stwórz mały biznes, żeby zatrzymać więcej tego, co zarobisz;
5. Otaczaj się wykwalifikowanymi doradcami, którzy pomogą Ci podejmować decyzje;
6. Zacznij kontrolować swoje emocje związane z pieniędzmi; dowiedz się, jak profesjonalni inwestorzy chronią się przed wahaniami rynku.

Przerażająca jest myśl, że dla dwóch trzecich emerytów świadczenia emerytalne nadal są głównym źródłem dochodu, a dla jeszcze większej liczby – jest to jedyny dochód. Zdobywaj finansową edukację i „naucz się dbać sam o siebie.

Skoro w najbogatszym kraju świata już wiedzą, że niedługo zabraknie pieniędzy na tradycyjne emerytury, na co liczą Polacy? Nadzieja pokładana w ZUS-ie i filarach opartych na funduszach inwestycyjnych jest raczej życzeniem, które się nigdy nie spełni, a nie rozsądnym planem emerytalnym. Czy nie sądzisz, że powinieneś coś zrobić, póki nie jest za późno? Co podpowiada Ci Twoja finansowa inteligencja? Czy ją rozwijasz, czy stosujesz wymówkę, że jeszcze masz czas i zaczniesz później? Później czyli nigdy, bo już będzie za późno...

O drodze Roberta Kiyosaki od bankruta do człowieka niezależnego finansowo przeczytasz w jego książce „Młody bogaty rentier”.